Sauna veřejná vs domácí

Největší komfort nám může dopřát sauna, kterou máme doma...

Sauna bez starostí

Veřejné sauny jsou poměrně dost rozšířené. Nalezneme je v hotelích, wellness a fitness centrech nebo na bazénech. Jejich návštěva nevyjde draho a saunování si tak může dovolit opravdu každý. Vypadá to jednoduše a lákavě: nemusíte pořizovat saunu a platit za ni velkou částku, jen si zaplatíte vstup v řádu stokorun, vysaunujete se a tím vaše starosti končí.  Pokud to ale se saunou myslíte vážně, chcete saunu navštěvovat pravidelně, investice do vlastní sauny se Vám určitě vyplatí a nabízí i mnohem více výhod.

Pohodlí domácích saun

Domácí sauna nabízí komfort. Již žádné rezervace a otravné dojíždění. Do domácí sauny můžete jít kdykoliv budete mít čas a chuť. Dnes už dokonce můžete saunu díky inteligentním řídícím jednotkám ovládat na dálku a mít saunu vytopenou na požadovanou teplotu již při příjezdu z práce.
V domácí sauně máte naprosté soukromí, nikdo cizí Vám nenarušuje příjemnou atmosféru v sauně. Je jen na Vás, koho do sauny pozvete. Doma také můžete klidně odložit ručníky, které jsou často ve veřejných saunách povinné, a tak si saunování  o to více užít a uvolnit se. Podle libosti si můžete nastavit teplotu vzduchu, polévat lávové kameny nebo zvolit aroma, které umocní požitek ze sauny.
Další předností je bezesporu i jistá hygiena. V domácí sauně se nemusíte obávat nakažení nějakou infekční chorobou od cizích lidí. O čistotu sauny se staráte Vy a vždy víte, kdo byl před Vámi.
Domácí saunu můžete mít přesně takovou, jaká se Vám líbí a v jaké se budete cítit nejlépe. Saunu Vám vyrobíme na míru, interiér si můžete doladit různými doplňky – podhlavníky, hvězdným nebem nebo reproduktory a poslouchat při saunování hudbu. Záleží jen na Vás.

Pohodlí domácí sauny je vykoupeno několika málo nevýhodami. V první řadě je to, jak již bylo zmíněno, investice za pořízení sauny – zaplatíme jednorázově větší částku peněz. Pro saunu potřebujte mít doma také místo. Saunu je možné umístit prakticky kamkoliv v bytě – do obýváku, ložnice, koupelny nebo na balkon. A nakonec sauna potřebuje údržbu, která naštěstí není nikterak náročná.